Dr Krzysztof Schulz

kancelaria CMS

Associate  |  Departament Bankowości i Finansów

Krzysztof Schulz jest adwokatem i prawnikiem w randze associate w Departamencie Bankowości i Finansów w CMS. Krzysztof jest doktorem nauk prawnych i specjalizuje się w transakcjach finansowania, prawie bankowym i finansowym, a także transakcyjnych aspektach prawa cywilnego i handlowego. Doradza klientom od 2015 roku.

Posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz polskich i zagranicznych banków, a także funduszy inwestycyjnych. Krzysztof pracował dla banków i konsorcjów bankowych, a także kredytobiorców przy finansowaniach typu project finance i acquisition finance oraz przy finansowaniu i refinansowaniu projektów z zakresu energetyki odnawialnej i nieruchomości. Doradzał również dużym spółkom energetycznym, m.in. kierując zespołem prawników przy finansowaniu na kwotę 10 mld złotych. Krzysztof posiada również doświadczenie w procesach sprzedaży pakietów wierzytelności funduszom sekurytyzacyjnym, a także w umowach inwestycyjnych dotyczących tworzenia alternatywnych funduszy inwestycyjnych.

Krzysztof przygotowuje kompleksową dokumentację finansowania, w tym umowy kredytu w standardzie LMA, opinie prawne i memoranda z zakresu prawa bankowego i finansowego (w tym aspektów regulacyjnych i AML), przeprowadza badania due diligence. Jest wykładowcą prawa w Wyższej Szkole Bankowej oraz prowadzi szkolenia z zakresu dokumentacji kredytowej ze szczególnym uwzględnieniem umów kredytowych oraz dokumentacji zabezpieczeń. Krzysztof jest autorem publikacji z zakresu prawa bankowego i finansowego.

Przed dołączeniem do CMS był związany z kancelarią Bird & Bird (2 lata) oraz Czabański & Gałuszyński (3 lata).

Wybrane doświadczenie:

  • Doradztwo prawne na rzecz mBank S.A. przy finansowaniu farm fotowoltaicznych w Polsce należących do duńskiej firmy Nordic Solar.
  • Doradztwo prawne na rzecz Obton A/S i spółki z jego grupy kapitałowej przy finansowaniu zakupu 51 farm fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 46 MW.
  • Doradztwo prawne na rzecz PGNiG S.A. przy finansowaniu w wysokości 10 miliardów złotych udzielonego przez konsorcjum dziewięciu banków, w skład którego weszły: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, ING Bank Śląski, Intesa Sanpaolo Oddział w Polsce, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Société Générale.
  • Doradztwo prawne na rzecz Acteeum Group i Equilis przy finansowaniu Galerii Chełm w kwocie 21 mln euro przez jeden z największych polskich banków.
  • Doradztwo prawne na rzecz Bank Handlowy w Warszawie S.A. przy sprzedaży portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej ponad 76,5 mln złotych do funduszy sekurytyzacyjnych.
  • Doradztwo prawne na rzecz PFR Ventures Sp. z o.o. przy negocjacjach umowy inwestycyjnej o wartości 71,6 mln złotych z funduszem Biomed Innovations w formie alternatywnej spółki inwestycyjnej (ASI).
  • Doradztwo prawne na rzecz YAWAL S.A. oraz Final S.A. przy finansowaniu przez Santander Bank Polska S.A. oraz mBank S.A. kredytu konsorcjalnego w wysokości ponad 90 mln złotych.
  • Doradztwo prawne na rzecz Alior Bank S.A. przy zmianie warunków finansowania IBB Hotel Długi Targ w Gdańsku oraz konwersji kredytu.
  • Doradztwo prawne na rzecz Darby Private Equity, członek grupy inwestycyjnej Franklin Templeton Investments, przy wykupie obligacji wyemitowanych przez Unilink S.A.
  • Doradztwo prawne na rzecz Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (Helaba) jako agentowi konsorcjum przy finansowaniu Grupy PAS w wysokości 44 mln euro.
  • Doradztwo prawne na rzecz konsorcjum dwóch banków – Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. oraz Credit Agricole Bank Polska S.A. przy finansowaniu spółek z Grupy Pamapol w kwocie 100 mln złotych. 

Zobacz również