Kielce – stolica regionu świętokrzyskiego, miejsce przyjazne dla biznesu, otwarte na innowacje i nowoczesne technologie, wspierające przedsiębiorczość, będące gospodarzem wielu ciekawych inicjatyw. Drugi ośrodek targowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kielce przyciągają tysiące studentów, oferując kierunki dostosowane do wymogów współczesnego rynku pracy, m.in. programowanie, inżynieria danych, ekonomia, filologie, automatyka i robotyka, medycyna i prawo. Duże możliwości stwarza biznesowi współpraca z Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik. W nowoczesnym i doskonale wyposażonym budynku odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów kieleckich szkół branżowych.


Dominującymi w mieście branżami są metalurgiczna, maszynowa i precyzyjna, motoryzacyjna, kongresowo-wystawiennicza, budowlana oraz sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Na znaczeniu zyskuje branża logistyczna i magazynowa.


Kielce wkrótce staną się stolicą polskiej metrologii. Mający powstać do końca 2023 roku Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar to inwestycja na niespotykaną dotąd w naszym regionie skalę. To ogromna szansa dla rozwoju przedsiębiorczości w Kielcach, nie tylko w obszarze metrologii.
Chcesz zainwestować w Kielcach? Szukasz informacji lub przestrzeni dla swojego biznesu? A może chcesz wiedzieć, jak radzą sobie inni? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce. W ramach wsparcia procesu inwestycyjnego otrzymasz pomoc w znalezieniu optymalnej lokalizacji, organizację wizyt studyjnych i spotkań, opiekę nad projektem inwestycyjnym oraz zwolnienia podatkowe dla inwestorów.


Link do Bazy Nieruchomości Inwestycyjnych: https://mapa.invest.kielce.pl/