Zaprojektowany przez Rolls-Royce modułowy reaktor jądrowy zapewni 470 MW czystej, po przystępnej cenie energii elektrycznej – wystarczającej do zasilenia miliona domów.

Każdy SMR firmy Rolls-Royce będzie gwarantował nieprzerwane wytwarzanie energii elektrycznej przez co najmniej 60 lat – pomagając w dekarbonizacji sieci i przemysłu, aby osiągnąć zerową emisję netto.

Rolls-Royce SMR – gwarancja czystej energii po przystępnej cenie dla wszystkich

Stoimy w obliczu globalnego kryzysu energetycznego spowodowanego rosnącymi cenami, niepewnością i niestabilnością związaną z importowaną energią, nadmiernym uzależnieniem od węglowodorów i starszych generacji elektrowni jądrowych, których żywtoność dobiega końca.

Nasz SMR (mały reaktory modułowy – ang. small modular reactor) w istotny sposób przyczyni się do sprostania globalnemu wyzwaniu, jakim jest znalezienie miksu energetycznego niedrogich, pewnych źródeł, które mogą zapewnić energię dla przyszłych pokoleń, pomagając jednocześnie zrealizować cele związane z zerowym poziomem emisji netto.

Wykorzystujac najpowszechniejszą na świecie technologię reaktorów – ciśnieniowy reaktor wodny (PWR), oraz polegając na ponad 60-letnim doświadczeniu firmy Rolls-Royce w projektowaniu i produkcji kompaktowych reaktorów jądrowych do układów napędowych, SMR firmy Rolls-Royce pozwala na produkcję 470 MWe energii niskoemisyjnej, wspierając dekarbonizację całego systemu energetycznego, w tym energetyki, ciepłownictwa i transportu.

SMR firmy Rolls-Royce został specjalne zaprojektowany do produkcji przemysłowej i transportu drogowego, przy czym ponad 90% całej instalacji jest prefabrykowane, wstępnie testowane, a następnie montowane na miejscu, pod zadaszeniem.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.