PPUH Polmark Kielce Sp. z o.o. jest producentem wysokotonażowych wywrotek o ładowności od 30 do 60 ton. Obecnie trwają w firmie intensywne prace nad wykonaniem pojazdu zasilanego zieloną energią (wodór, hybryda wodorowa, hybryda elektryczna).

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Polmark Kielce Sp. z o.o. jest firmą z ponad 30 letnią tradycją. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w Kielcach. Od początku swojego istnienia, głównym celem działalności firmy była kompleksowa obsługa klientów w zakresie wywrotek kopalnianych o dużej ładowności. W trakcie swojej działalności firma rozwijała się i rozszerzała gamę świadczonych usług oraz gamę produktów. Wiedza oraz doświadczenie zdobyte w trakcie trzech dekad działalności firmy zaowocowało własnym projektem wywrotki KRONOS o ładowności 45 i 60 ton. Firma od początku działała z troską o środowisko naturalne dlatego zawsze, jako jedni z pierwszych wprowadzamy ekologiczne rozwiązania do swoich maszyn. Aktualnie wywrotki kopalniane wyposażone są w silniki spełniające normy dot. emisji spalin Stage V, a firma prowadzi intensywne i zaawansowane prace nad projektem wywrotki hybrydowej, wywrotki napędzanej ogniwami wodorowymi oraz wywrotki napędzanej bateriami LiIon. Dbałość firmy o środowisko nie kończy się na proekologicznych układach napędowych wywrotek. Przedsiębiorstwo korzysta z odnawialnych źródeł energii, czerpiąc energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych zamontowanych w ramach projektu unijnego.


Firma świadczy swoje usługi na terytorium: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Belgii i Litwy.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.