PIAP Space Sp. z o. o. to polska spółka założona w 2017 roku jako spin-off Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (Ł-PIAP). Obecnie właścicielami PIAP Space są: Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Ł-PIAP.

PIAP Space posiada kompletną infrastrukturę do świadczenia usług gwarantującą ich ciągłość i powtarzalność oraz wdrożony certyfikat jakości ISO 9001:2015.

PIAP Space koncentruje się na dwóch specjalizacjach:

  • ROBOTYKA KOSMICZNA – PIAP Space opracowuje technologie i produkty w dziedzinie robotyki kosmicznej na potrzeby obsługi na orbicie i przyszłych misji OSAM. PIAP Space opracował ramię robotyczne i chwytaki – chwytak LAR, chwytak wielofunkcyjny, 6-osiowy czujnik siły / momentu obrotowego oraz algorytmy wizyjne do bliskiego spotkania i szacowania pozycji LAR.
  • MECHANICAL GROUND SUPPORT EQUIPMENT (MGSE) – PIAP Space oferuje różnego rodzaju urządzenia do montażu, integracji i testowania satelitów i ich podsystemów. Firma ma doświadczenie w dostarczaniu adapterów integracyjnych (GHA) i adapterów do testów wibracyjnych (VTA). Produkuje również stanowiska integracyjne dla satelity i jego paneli (PIS, PIT). Poza tym firma oferuje opaski zaciskowe, urządzenia podnoszące i MGSE kompatybilne z próżnią termiczną.

PIAP Space ma bogate doświadczenie w programach ramowych Komisji Europejskiej H2020 i projektach współpracy HEU, takich jak PRO-ACT, I3DS, EROSS, EROSS+ i EROSS IOD – chwytak LAR na poziomie TRL 7 w 2025 roku. PIAP Space jest również zaangażowany w międzynarodowe projekty w dziedzinie robotyki, takie jak TITAN – ramię na poziomie TRL 6 w pierwszym kwartale 2024 r. (ESA) i ORBITA (fundusze regionalne), a także inne projekty w dziedzinie technologii robotyki.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.