MG Green Energy Sp. z o.o. to czołowy deweloper projektów fotowoltaicznych w Polsce, działający na rynku OZE od 12 lat. Spółka zajmuje się budową farm fotowoltaicznych, wiatrowych, doradztwem i pośrednictwem przy budowie oraz sprzedażą projektów RTB.

Obecnie, wychodząc naprzeciw idei transformacji energetycznej skierowanej ku zielonemu wodorowi jako paliwu przyszłości oraz jego pochodnym, Spółka dynamicznie rozpoczęła działalność w obszarze projektów zorientowanych na produkcję zielonego wodoru i amoniaku na bazie wielkoskalowych OZE na terenie Polski. 

Zamierzeniem Spółki jest wybudowanie instalacji zlokalizowanych w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim w odległości nie większej niż 100 km w linii prostej od Portów Morskich
w Policach i Gdyni do produkcji zielonego wodoru i amoniaku w oparciu o technologię elektrolizy
z wykorzystaniem dostarczanej własnej energii elektrycznej ze swoich instalacji PV oraz farm wiatrowych.

Moc elektrolizy w obu lokalizacjach (Police i Gdynia) docelowo wyniesie 7200 MW a całość Inwestycji podzielona jest na 5 etapów:

Etap I – Elektroliza o mocy 400 MW – budowa w 2026 r.

Etap II – Elektroliza o mocy 800 MW – budowa w 2028 r.

Etap III – Elektroliza o mocy 1200 MW – budowa w 2030 r.

Etap IV – Elektroliza o mocy 2400 MW – budowa w 2032 r.

Etap V – Elektroliza o mocy 2400 MW – budowa w 2034 r.

Po zrealizowaniu przedsięwzięcia produkcja roczna odnawialnego wodoru ma wynieść ok. 1.18 mln ton. Koszt całej inwestycji Spółka szacuje na ok. 50 mld euro. W kwocie tej mieści się budowa farm fotowoltaicznych, wiatrowych oraz instalacji do produkcji wodoru.