Kopalnia Wapienia „Morawica” SA funkcjonuje na rynku już prawie 60 lat i ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla regionu, ale dla całego kraju, ponieważ jest jedną z największych kopalni odkrywkowych w
Polsce.

W 2001 roku Kopalnia Wapienia „Morawica” przeszła proces prywatyzacji i od tego czasu stanowi Spółkę Akcyjną ze stuprocentowym polskim kapitałem. Kopalnia Wapienia „Morawica” SA jest obecnie wizytówką regionu, firmą gwarantującą najlepszą jakość, świętokrzyską markę i polski produkt. Kopalnia jest znanym i ważnym producentem wysokiej jakości kamienia dla Hutnictwa, Cukrownictwa oraz Energetyki, a także kruszyw dla Budownictwa i Drogownictwa.


Znaczną częścią działalności jest produkcja Nawozów Wapniowo-Węglanowych dla Rolnictwa, uznanych za ekologicznie czyste.


W ofercie Kopalni znajdziemy również Marmur Morawica, naturalny kamień o ciepłej, beżowej barwie, który możemy podziwiać w reprezentacyjnych i historycznych budynkach tj. Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Prezydencki, Sejm, Senat, Teatr Narodowy, AGH czy Wawel. Znajduje on również zastosowanie dekoracyjne i użytkowe we wnętrzach domów klientów indywidualnych. Stabilną, pewną pozycję na rynku i umacnianie marki gwarantuje spółce stałe poszerzanie portfolio i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, technologicznych i ekologicznych. Jednym z nich jest instalacja fotowoltaiczna, dzięki której Kopalnia wykorzystuje energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii.


Największe atuty firmy to: doświadczenie, rzetelność, jakość i innowacyjność.