Kopalnia zajmuje się wydobyciem wapieni jurajskich, ich przeróbką oraz dostawą gotowych produktów. Funkcjonuje na rynku od 60 lat będąc jedną z największych kopalni odkrywkowych w Polsce. W 2001 roku Kopalnia Wapienia „Morawica” przeszła proces prywatyzacji i od tego czasu stanowi Spółkę Akcyjną ze 100% polskim kapitałem. Obecnie jest firmą gwarantującą najlepszą jakość, świętokrzyską markę oraz polski produkt.

Produkuje wysokiej jakości kamień przemysłowy dla hutnictwa, cukrownictwa i energetyki oraz kruszywa dla budownictwa i drogownictwa. Specjalizuje się także w produkcji nawozu wapniowo-węglanowego dla rolnictwa, uznanego za ekologicznie czysty. W jej ofercie znaleźć można także Marmur „Morawica”- kamień dekoracyjno-użytkowy o ciepłej, beżowej barwie znajdujący zastosowanie zarówno we wnętrzach domów klientów indywidualnych, budynkach użyteczności publicznej, jak i obiektach reprezentacyjnych w kraju czy za granicą.

Atutem firmy jest posiadanie własnej bocznicy kolejowej, z której może odjechać nawet 6 składów po 40 wagonów dobowo, co daje 15 tys. ton kamienia, dzięki czemu znacząco odciążane są drogi publiczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz szybko rozwijającemu się rynkowi stale poszerza swoje portfolio i wprowadza nowoczesne rozwiązania techniczne, technologiczne oraz ekologiczne.

Realizowana przez Spółkę strategia zarządzania jaką jest społeczna odpowiedzialność biznesu, zwiększa dbałość o ochronę środowiska naturalnego oraz umacnia pozycję w budowaniu relacji biznesowych.

Zalety: doświadczenie, rzetelność, jakość i innowacyjność.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.