Gmina Strawczyn – innowacyjne miejsce z przyszłością

Bogata oferta terenów inwestycyjnych, progospodarcza i prorodzinna polityka władz, uporządkowana infrastruktura kanalizacyjna i drogowa, odnawialne źródła energii i nieustanne wychodzenie naprzeciw potrzebom mieszkańców – to niewątpliwe plusy gminy Strawczyn.

Gmina Strawczyn, choć niewielka, to z dużym potencjałem. Tutejszy samorząd mocno stawia na zrównoważony rozwój na każdym z ważnych społecznie obszarów, a jego kierunek nadają sami mieszkańcy. To przyjazne miejsce dla osób, które szukają swojej przestrzeni do życia.


Jej potencjał ugruntowany jest między innymi w walorach przyrodniczych sprzyjających rozwojowi oferty rekreacyjnej. Powstała tu innowacyjna ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza okraszona ogromną dawką wiedzy o świecie. Znajduje się tu także ścieżka narciarsko-biegowo-rowerowa z tężnią solankową, a obecnie powstaje pierwsze w regionie całoroczne lodowisko. Amatorzy sportu mają do swojej dyspozycji nowoczesne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku ze stadionem lekkoatletycznym, krytą pływalnią, polem do minigolfa, skateparkiem oraz kortem tenisowym.


W ostatnich latach wybudowana została też nowoczesna oczyszczalnia ścieków na miarę XXI wieku wraz z kanalizacją sanitarną. Obecnie gmina Strawczyn jest jedną z niewielu gmin w województwie świętokrzyskim, która została kompleksowo skanalizowana. Nieustannie rozbudowywana jest także infrastruktura drogowa, co podnosi bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Powstają również kolejne przedszkola i żłobki, co ma ogromne znaczenie dla młodych rodzin.


Te walory są jednymi z wielu składowych wzrostu popularności gminy Strawczyn i tego, że z roku na rok przybywa tu mieszkańców.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.