W Gminie Masłów bije serce Gór Świętokrzyskich urzekających mieszkańców i turystów. To połączenie górzystych pasm porośniętych lasami i malowniczych pól. Na ich tle można obserwować małe samoloty oraz spadochroniarzy. Od lat Gmina Masłów inspiruje pisarzy, poetów, malarzy i fotografików.

Zapraszamy do Gminy Masłów, gdzie kultura łączy się z pasją, a piękno wynika z natury!

W Gminie Masłów bije serce Gór Świętokrzyskich urzekających mieszkańców i turystów. To połączenie górzystych pasm porośniętych lasami i malowniczych pól. Na ich tle można obserwować małe samoloty oraz spadochroniarzy.


To w Masłowie św. Jan Paweł II otrzymał honorowy tytuł przewodnika po Górach Świętokrzyskich. „Góry Świętokrzyskie są dla mnie drogie, dlatego że są ziemią Świętego Krzyża. Dziś o tym wydarzeniu przypomina pomnik odsłonięty w 25. rocznicę odprawienia mszy świętej.


Siłą Gminy Masłów jest budująca ją społeczność. Tworzą ją mieszkańcy, którzy są gościnni i życzliwi. Nie bez powodu powracają tu turyści, którzy odnajdują w Gminie Masłów wszystko to, czego potrzeba do aktywnego wypoczynku. Spacerom sprzyjają szlaki turystyczne o zróżnicowanej trudności. Jeden z nich wiedzie np. na owiany tajemnicą Diabelski Kamień na górze Klonówce, inny do Woli Kopcowej, gdzie nad Zalewem Cedzyna powstał kompleks edukacyjny pełen atrakcji dla dzieci chcących obserwować przyrodę.
Dziedzictwo regionalne i kultura ludowa to jeden z głównych atutów Gminy. Można się o tym przekonać podczas tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, czy Dożynek Gminnych. Oba wydarzenia odbywają się w Ciekotach na terenie Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”, które ma w swojej ofercie bogaty program kulturalny oraz wypożyczalnię rowerów.


Od lat Gmina Masłów inspiruje pisarzy, poetów, malarzy i fotografików.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.