Gminę Raków i jej niepowtarzalny urok tworzy 28 sołectw. Jest jedną z 19 gmin tworzących powiat kielecki.


Ziemia rakowska to obszar o wspaniałej nieskażonej przyrodzie oraz dogodnych warunkach do wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Niewątpliwym atutem gminy jest znajdujący się na jej terenie największy w województwie świętokrzyskim zbiornik wodny Chańcza. To raj dla wędkarzy i miłośników uprawiania sportów wodnych. Turyści ceniący sobie spokój i ciszę, na równi z wielbicielami czynnego spędzania czasu znajdą tu wiele możliwości do realizacji swych zainteresowań i pasji.


W ostatnich latach dzięki środkom m.in. z Unii Europejskiej na terenie gminy udało się wykonać wiele inwestycji infrastrukturalnych i społecznych mających znaczący wpływ na rozwój gminy. Powstały nowe drogi, chodniki, sieci wodociągowe, zmodernizowano budynki szkół czy siedziby OSP. Realizowano również działania w zakresie poprawy jakości powietrza poprzez montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych czy modernizację oświetlenia ulicznego. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury technicznej i ochrony środowiska.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.