Polski bank rozwoju, wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Finansuje strategiczne inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą.
Wszystko, co robimy w Banku Gospodarstwa Krajowego, zawsze robimy z myślą o przyszłości. To podejście towarzyszy nam od 100 lat. Potwierdzają to dawne inwestycje, które do dziś służą społeczeństwu i gospodarce – w mieszkaniach zbudowanych ze wsparciem BGK mieszkają kolejne pokolenia Polaków, do portu w Gdyni zawijają statki z całego świata, a na Kasprowy Wierch wciąż można wjechać kolejką.
Pojęcie zysku w BGK nie może być identyczne z pojęciem zysku w innej instytucji finansowej, bo BGK nie jest instytucją, która by pracowała na zysk. Zysk banku to postęp ogólny w życiu gospodarczym Polski.
Jak kamień węgielny traktujemy te słowa przedwojennego prezesa BGK gen. Romana Góreckiego. I to dzięki wyrażonej w nich dalekowzroczności ruszyło wsparcie z BGK dla projektów, które przyniosły społeczeństwu stabilizację, miejsca pracy i obudziły ducha rozwoju.
Nasze 100 lat jest dla nas drogowskazem. Dziś również wspieramy zrównoważony rozwój Polski i budujemy polskie kapitały – społeczny, kulturowy oraz finansowy. Poszukujemy lepszej przyszłości dla naszych dzieci wspierając rozwój nowych, czystych technologii. Dzisiaj i jutro, tak jak przed laty, działamy z myślą o przyszłości.
Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.