Antea Polska S.A. to firma inżynieryjno-konsultingowa, realizująca m.in. projekty OZE, w tym zielony wodór. Począwszy od koncepcji i doradztwa, poprzez dokumentację projektową i nadzory. Zarówno w obszarze wytwarzania, magazynowania jak i dystrybucji.

Antea Polska S.A. to część międzynarodowej Grupy Antea i jeden z liderów rynku inżynieryjnego i konsultingowego w Polsce. Firma świadczy profesjonalne usługi obejmujące wszystkie fazy realizacji inwestycji (m.in. Due Diligence, koncepcje, studia wykonalności, projektowanie, doradztwo techniczne, Inżynier Kontraktu) w obszarze energetyki, gazu, szeroko rozumianej infrastruktury, gospodarki wodnej, ochrony środowiska oraz adaptacji do zmian klimatu.

Jednym z obszarów działalności spółki jest energetyka odnawialna. Obok projektów z zakresu farm wiatrowych na lądzie i na morzu, farm fotowoltaicznych, instalacji biomasowych i RDF, realizują także projekty wodorowe.

Obsługują cały łańcuch dostaw począwszy od projektowania i doradztwa na rzecz wodoru, poprzez instalacje i przesył, kończąc na inwestycjach związanych z wytwarzaniem energii z wodoru oraz magazynach wodoru.

Antea Polska S.A. wykonała m.in. analizę lokalizacyjną bloku CCGT klasy > 500 MW z węzłem wodorowym i studia wykonalności trzech bloków CCGT klasy > 500 MW z węzłem wodorowym i magazynem energii. Przygotowała też koncepcję w zakresie technologii wytwarzania i wykorzystania wodoru do produkcji elektryczności i ciepła.

Firma uczestniczyła w pracach nad przygotowaniem Porozumienia wodorowego w ramach zespołu „Sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru”.

Dane kontaktowe:

Antea Polska S.A.
ul. Dulęby 5
40-833 Katowice
pl@anteagroup.pl
+48 32 358 88 88

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.