AIUT to największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej. Od 30 lat dostarcza na światowy rynek rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, intralogistycznych, IT, IIoT, inżynierii chemicznej i procesowej.

AIUT jest największym polskim integratorem systemów automatyki przemysłowej. Od ponad 30 lat firma dostarcza na światowy rynek kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, intralogistycznych, IT, Przemysłowego Internetu Rzeczy. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu pod klucz zrobotyzowanych linii i stanowisk produkcyjnych, systemów sterowania, elektryki przemysłowej, systemów zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa i utrzymaniem ruchu CMMS/EAM oraz automatycznych systemów magazynowych i transportu wewnętrznego (w oparciu o autorskie rozwiązanie AMR/AGV). Firma posiada też wieloletnie doświadczenie w zakresie praktycznego wykorzystania i nadzorowania procesów chemicznych w przemyśle, prowadzi prace badawcze, tworzy, wdraża i modernizuje instalacje dla klientów. Pomaga również zbudować nowe technologie lub produkty.


AIUT zatrudnia ponad 1000 pracowników, w tym 600 inżynierów. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Gliwicach w Polsce, pozostałe oddziały (lokalne centra kompetencyjne) działają w USA, Kanadzie, Niemczech, Rumunii, Indiach i Chinach. Rozwiązania AIUT pracują m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, cementowo-wapienniczym, energetycznym, petrochemicznym, paliwowym, wydobywczym, a także w hutnictwie i metalurgii, branży meblowej, spożywczej oraz papierniczej.

Dołącz do nas!

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do dołączenia do Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich osoby prawne w charakterze Członka Wspierającego, które chcą aktywnie włączyć się w działalność Centralnej Doliny Wodorowej oraz wspierać działania i projekty w sposób finansowy i merytoryczny.