Miasto i Gmina Łagów leży na terenie województwa świętokrzyskiego i wchodzi w obręb powiatu kieleckiego. Zajmuje obszar 113 km 2 . W Łagowie krzyżują się dwa ważne szlaki komunikacyjne: droga krajowa nr 74 i droga wojewódzka nr 756. Siedziba władz lokalnych Łagów w 2018 r. odzyskał prawa miejskie, które utracił w 1869 r. na skutek udział mieszczan łagowskich w powstaniu styczniowym w 1864 r.





Gmina Łagów to pięknie położona okolica, zachwycająca bogactwem przyrody i widokami. Część gminy leży w otulinie Cisowsko – Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. Każdy turysta na pewno znajdzie tu wiele miejsc wartych zobaczenia, a poszukiwacz ciszy i kontaktu z naturą będzie urzeczony bogactwem terenów do pieszych wędrówek.


Zwiedzając Łagów koniecznie należy zobaczyć zespół przyrodniczo-krajobrazowy, tj. Wąwóz Dule z odsłonięciami wapieni i łupków marglistych. Wąwóz jest uważany za jedną z większych ciekawostek geologicznych w województwie. Kolejnym ważnym punktem na mapie Łagowa jest Jaskinia Zbójecka – należącą do najdłuższych na Kielecczyźnie. Jaskinię Zbója Madeja znają doskonale miłośnicy geologii, dla których nasza gmina jest prawdziwym rajem. Koniecznie zobaczyć należy także Rynek w Łagowie, Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Łagowie oraz Kościół pw. Św. Doroty w Zbelutce Starej.


Wyjątkowo atrakcyjne walory krajobrazowe, malowniczo położenie miejscowości, oryginalne zabytki kultury materialnej i korzystne warunki komunikacyjne – oto rekomendacja naszej gminy i gwarancja, że pobyt u nas dla nikogo nie będzie czasem straconym.


Miłośnicy turystyki znajdą u nas wspaniałe tereny do uprawiania rekreacji pieszej i rowerowej. Przez Łagów przebiega niebieski oraz zielony szlak turystyczny. Dogodne warunki komunikacyjne nie odstraszą również turystów zmotoryzowanych. Serdecznie zapraszamy na Miasta i Gminy Łagów.