Współpraca ŚGP INDUSTRIA z Kieleckim Parkiem Technologicznym

09.01.2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym. Dzięki wsparciu ŚGP INDUSTRIA Energetyczne Centrum Nauki KPT w Kielcach poszerzy swą ofertę o warsztaty edukacyjne poświęcone zeroemisyjnym źródłom energii oraz ich efektywnemu wykorzystaniu.

Celem ECN jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Interaktywne stanowiska oraz specjalnie zaprojektowane i skonstruowane dla ECN urządzenia sprawiają, że wystawa jest nietypowa i niezwykle uniwersalna.

”Budowa zeroemisyjnych źródeł energii i gospodarki wodorowej, to przedsięwzięcie zakrojone na co najmniej 10 lat. Po upływie tego czasu zobaczymy pierwsze wymierne efekty. Młodzi ludzie, którzy odwiedzają dziś ECN są w wieku 12-14 lat. Jednak gdy my będziemy rozwijać nasze projekty, oni będą mieć już 22-24 lata. Ta młodzież po upływie około 10 lat będzie mogła dołączyć do pracy nad tymi przedsięwzięciami. Cały wysiłek, jaki podejmujemy, jest właśnie dla przyszłych pokoleń. Tyle też czasu potrzeba na dekarbonizację gospodarki w oparciu o wodór.” – mówi Szczepan Ruman, Prezes Zarządu ŚGP INDUSTRIA.

Od dziś Energetyczne Centrum Nauki INDUSTRIA będzie miejscem, gdzie dzieci będą mogły dowiedzieć się m.in. jak zmniejszać zużycie energii, jak poprawić efektywność energetyczną w życiu codziennym, a także, w jaki sposób wykorzystać wodór, panele fotowoltaiczne czy energię wiatrową.

„Warsztaty będą stałym elementem w naszym programie, więc skorzystać z nich będą mogły dzieci z całego regionu” – wyjaśnia Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. Warsztaty ruszą w lutym tego roku, jak dodaje Pani dyrektor KPT.

Zobacz również